Başkan Osman Zolan'dan 30 Ağustos mesajı

Başkan Osman Zolan'dan 30 Ağustos mesajı

HABER TARİHİ: 16 Eylül 2019
416 Kişi okudu

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Osman Zolan mesajında, 30 Ağustos’un Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında büyük Türk milletinin bağımsızlığını perçinlediği müstesna bir gün olduğunu vurguladı.


30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 30 Ağustos 1922’nin Türk milletinin tarihi açısından çok önemli ve müstesna bir gün olduğuna dikkat çekti. 30 Ağustos'ta sadece Türk milletinin değil, bağımsızlığına kavuşmak isteyen esaret altındaki milletlere de umut veren bir zafer olduğunu belirten Başkan Osman Zolan, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığındaki milletimizin şanlı ordusu, Büyük Taarruz zaferiyle, Türk milletinin bağımsız karakterini tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır. Her türlü yokluk ve imkansızlığa rağmen 7'den 70’e genç-yaşlı, kadın-çocuk demeden topyekun birlik içerisinde hareket eden necip milletimiz ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek yenilmesi mümkün görünmeyen güçleri hezimete uğratmıştır. Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde vatan sevdası için canını feda eden ecdadımız iman dolu göğsüyle atalarımızdan kalan emanetine sahip çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

 

Geçmişten bugüne Ağustos'un Türk milleti için zaferlerle dolu bir ay olduğunu hatırlatan Başkan Osman Zolan, "Sultan Alparslan’ın 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi'nden yüzlerce yıl sonra 26 Ağustos 1922'de başlayan Büyük Taarruz, 30 Ağustos 1922’de büyük bir zaferle sonuçlandı. Milletimizin geçmişte zaferlerle sonuçlandırdığı Otlukbeli, Çaldıran, Mercidabık, Mohaç Zaferi ve Sakarya Meydan Savaşı’nda olduğu gibi bugün de kahraman Türk Mehmetçiği, cennet vatanımıza göz koyanlara karşı yine zaferler kazanacaktır. Bundan hiç şüphemiz yok” dedi.

 

Bu özel günlerin milli birlik ve beraberliğin artmasına vesile olduğunu dile getiren Başkan Zolan, şunları kaydetti: “30 Ağustos zaferinin 97. yıldönümünde başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatan uğruna can veren aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diler, her birini rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”© Copyright 2022 Osman Zolan - Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı